Internet Komputery Sieci - software, programowanie, projektowanie   AKTUALNOŚCI
z ostatniej chwili
O FIRMIE
doświadczenie
OFERTA
ix dla Ciebie
PORTFOLIO
wybrane prace
KONTAKT
dane i adresy

Portfolio


ix ramka ix ramka ix ramka
portfolio \ internet
NetSeller 2000
NetSeller
okno wyboru sklepu internetowego

NetSeller
edytor podstawowych parametrów towaru

NetSeller
przypisanie stylów kaskadowych CSS do elementów sklepu

NetSeller
system pomocy kontekstowej

NetSeller 2000 jest pierwszym dużym projektem komercyjnym naszej firmy, przeznaczonym do obsługi sklepów internetowych. W przeciwieństwie do innych systemów obsługujących handel elektroniczny, działa on w całości na komputerze PC z systemem Windows 95 lub nowszym, a dopiero po wygenerowaniu sklepu internetowego lub innego zestawienia, gotowe strony WWW są wysyłane na serwer przez wbudowanego w program klienta FTP. Takie działanie programu znacznie przyspiesza modyfikacje listy produktów i zmniejsza koszty związane z koniecznością łączenia się z Internetem (w programach opartych o przetwarzanie na serwerze, wszystkich zmian trzeba dokonywać będąc połączonym z Internetem). Dodatkowo program, poza tworzeniem sklepów internetowych, może być wykorzystany do tworzenia całego szeregu innych zestawień:

  • profesjonalnie wyglądających cenników (zarówno na strony WWW jak i do wysyłki przez e-mail),
  • ofert produktów (zarówno na strony WWW jak i z przeznaczeniem do wysyłki przez e-mail).

System pozwala na zbudowanie dowolnej liczby sklepów. Każdy z nich może być podzielony na kategorie, do których można przypisać nawet 99000 produktów, które opisuje 17 niezależ nych parametrów. Z każdym z towarów można związać dodatkową stronę ze szczegółowym opisem i różnymi zdjęciami. Dodatkowo system wyposażony jest w autorskie rozwiązanie - język NetScript, który w połączeniu z językiem HTML pozwala na budowanie dowolnych szablonów wyglądu stron internetowych.
NetSeller pozwala na import danych i cenników zapisanych w formacie dBase, co jeszcze bardziej skraca czas potrzebny na przygotowanie sklepu i jego aktualizację. Zaawansowani użytkownicy, poza językiem NetScript, do zwiększenia atrakcyjności wyglądu swojego sklepu mogą wykorzystać zaimplementowany w programie mechanizm styli kaskadowych CSS.
Przygotowane w systemie sklepy i oferty można zainstalować na dowolnym serwerze, a ich praca nie jest zależna od działającego na nim systemu operacyjnego.

Więcej szczegółów w magazynie .net ze stycznia 2001 (2 strony A4).

Development: Delphi 5 Professional
Język / Technologia: Object Pascal, HTML, JavaScript
Baza danych: Visual dBase
Zaawansowanie: ocena

ix ramka
  <<<  3 / 3  >>>  
ix ramka
© Copyright 1999 - 2024 Internet Komputery Sieci
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt biuro@ix.pl
strona korzysta z plików cookies